چگونه از دانلود خودکار تلگرام جلوگیری کنیم؟

غیر فعال کردن دانلود خودکار

 

برای جلوگیری از دانلود خودکار عکس فیلم و غیرفعال کردن دانلود خودکار چیکار کنیم؟ در تلگرام اصلی، طلایی، موبوگرام اندروید و نسخه کامپیوتر و ios بعد نصب بعضی محتوا پس از دیده شدن شروع به دانلود میکند و برای ما ایرانی ها بخاطر گران بودن هزینه دیتا باز شدن خودکار عکس سریعا بسته مارو تموم میکند و باید اینکار را متوقف کنیم

این قابلیت در ظاهر و به صورت جهانی خوب می باشد، اما همانطور که می دانید این روزها بیشتر کاربران در ایران از اینترنت کند و یا با محدودیت بالا استفاده میکنند که دانلود ناخواسته باعث هزینه بالای نت و تموم شدن سریع بسته میشود، همچنین اگر سرعت اینترنت شما کم باشه فعال بودن دریافت خودکار باعث وصل نشدن تلگرام یا قطع و وصل آن میشود

متوقف کردن دانلود خود به خود یا اتوماتیک در تلگرام اندروید یا آیفون سرعت را هم افزایش میدهد. تلگرام که یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسان در کشور ما میباشد امکان دانلود خودکار تصاویر، پیام های صوتی و فیلم های ارسال شده را به طور پیش فرض برای شما فعال میکند، به طوری که هر گاه یک عکس و یا موزیکی در یک گروه ارسال شود وا یا به صورت خصوصی برای شما بفرستند به طور خودکار دانلود می شود.

 

غیرفعال کردن دانلود خودکار تلگرام اندروید

برای غیرفعال کردن دانلود خودکار در تلگرام ابتدا ان را باز کنید و وارد منو شوید سپس Settings رو انتخاب کنید.حالا Data and Storage را لمس کنید

 

This image has an empty alt attribute; its file name is photo_2019-01-14_17-52-42.jpg

 

سپس تیک سه گزینه گزینه Automatic download Media را خاموش کنید تا کلیه دریافتهای اتوماتیک فایل ها قطع شود. گزینه اولی برای دیتای موبایل دومی برای وایفای و سومی برای رومینگ است.

 

جلوگیری از دانلود خودکار تلگرام

 

همچنین در هریک از بخشهای دیتا و وایفای میتوانید شخصی سازی کنید و مشخص نمایید که کدام فایل ها دان بشن و کدوما دان نشوند، همچنین قادرید بر اساس حجم رسانه انها را دسته بندی نمایید.

 

چگونه از دانلود خودکار تلگرام جلوگیری کنیم

 

در نسخه های قدیمی در این مرحله میبینید که از سه بخش دیتای موبایل، وایفا و رومینگ تشکیل شده است که باید وارد اونها بشین و تک تک تیک هارو بردارین تا همشون No media شوند. البته شما میتوانید شخصی سازی کنید که مثلا فقط عکسا دانلود بشن یا فقط موزیک و همچنین میتونید انتخاب کنید تو گروه ها دانلود شوند یا تو کانال ها.

با ورود به نوع هر فایل مطابق میلتون نوع دانلود هارو مشخص کنید که اینکار در اونایی که از وایفای استفاده میکنند بیشتر بکار میاد و توصیه ما برای کاربران سیمکارت همون خاموش کردن گزینه اولی است.

 

جلوگیری از دانلود خودکار در تلگرام کامپیوتر

در کامپیوتر هم به مسیر Settings – Advanced بروید

بخش Automatic media download از سه مورد چت خصوصی گروه و چنل تشکیل شده است که میتوانید یا تیک همرو بردارید که کلا غیرفعال شوند ویا اونایی که دوست دارید و متوقف کنید.

جلوگیری از دانلود خودکار در تلگرام کامپیوتر

2
دیدگاه ها

avatar
1500
1 همه نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ
پرطرفدارها
کلید ثروت
مهمان
کلید ثروت

مفید بود ! یه سوال داشتم ممنون می شم پاسخ بدید : چرا تلگرام در دفعه اول ورود به یک اکانتی که ساخته ایم وقتی می خواد کانتکت های گوشی رو با تلگرام سینک کنه تعداد زیادیشونو نمی شناسه و می زنه که اینها تلگرام ندارند در حالی که اونها تلگرام دارند ؟؟؟ این مشکل مخصوصا برای تعداد بالای ۲ هزارتا کانتکت خیلی پیش می یاد ! چطور میشه درستش کرد که همه ی اون کانکتهایی که نفهمیده و سینک… بقیه