مخفی کردن شماره در تلگرام برای دیگران و افراد غریبه

چگونه شماره خود را در تلگرام مخفی کنیم، برای مخفی کردن شماره در تلگرام به صورتی که برای بقیه قابل نمایش نباشد تلگرام یک قابلیت جدید اضافه کرده است. برداشتن شماره به صورتی است که برای مخاطبین و افراد غریبه به صورت unknown هست و هیچ وقت نمیتوانند از طریق شماره تلفن شما را پیدا کنند. برای عدم نمایش شماره تلفن در تلگرام ابتدا باید نسخه تلگرام اصلی ۵٫۱۱ را دریافت کنید یا تلگرام خود را به آخرین نسخه بروزرسانی نمایید.

تنظیمات حریم خصوصی جدید

گروه های تلگرام میتوانند تا دهها هزار عضو داشته باشند از این رو با فعالیت در این گفتگوها ممکن است حریم خصوصی شما به خطر بیفتد. تگرام معتقد است که همه کاربران حق دارند نظرات خود را بیان کنند و به صورت خصوصی ارتباط برقرار کنند. برای محافظت بیشتر از حریم خصوصی کاربران در نسخه ۵٫۱۱ تنظیمات حریم شخصی را در تلگرام گسترش داده است.

قبلا مخفی کردن حالت آنلاین در تلگرام و مخفی کردن عکس پروفایل افزوده شده بود و حالا شما میتواند شماره تلفن خود را روی “كسی نبیند” تنظیم كنید، گزینه جدیدی در زیر ظاهر می شود، به شما این امکان را می دهد تا دید خود را برای كسانی كه قبلاً آن را دارند كنترل كنید. تنظیم افرادی که میتوانند شما را با “مخاطبین من” پیدا کنند، اطمینان حاصل میکند که کاربران و افرادی که تصادفی شماره شما را به عنوان مخاطب اضافه میکنند، نمیتوانند مشخصات شما را با آن شماره مطابقت دهند.

مخفی کردن شماره در تلگرام

طی آپدیت های قبلی تلگرام شما می توانید بدون داشتن شماره دیگران آن ها را به مخاطبین خود اضافه کنید و سپس شماره تلفن وی برای شما نیز به نمایش در می آید. قطعا چنین چیزی حریم خصوصی شما را به خطر می اندازد و به خصوص برای بانوان دردسرساز می شود. برای این که دیگران پس از استفاده از این قابلیت در پیدا کردن شماره در تلگرام ناکام باشند روش زیر را حتما انجام دهید.

برای مخفی کردن شماره در تلگرام وارد تنظیمات تلگرام شوید، سپس از بخش Privacy and Security گزینه Phone Number را لمس کنید.

مخفی کردن شماره در تلگرام

در این بخش برای پنهان کردن شماره خود از بخش Who can see my phone number گزینه nobody یا هیچکس را انتخاب کنید تا یک منوی دیگر در زیر آن اضاف شود. حالا شما میتوانید با انتخاب My Contacts کاری کنید که فقط کسانی که جز مخاطبین شما هستند قادر به یافتن شما از طریق شماره خواهند بود و افراد غریبه نمی تواند اکانت تلگرام شما را بر اساس شماره موبایلتان پیدا کنند.

پنهان کردن شماره در تلگرام

پیدا کردن افراد بر اساس شماره موبایلشان فقط در صورتی امکان پذیر است که شما هم به صورت متقابل شماره آن فرد را در مخاطبین خود ذخیره کرده باشید.

Recent News

ما را در تلگرام دنبال کنید

4
دیدگاه ها

avatar
1500
2 همه نظرات
2 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ
پرطرفدارها
رها
مهمان
رها

سلام ببخش روشی هست ک شماره طرف ذخیره شه اماخودطرف نفهمه

فرشاد
مهمان
فرشاد

سلام.من نمیتونم اسم مخاطبم رو ثبت کنم در تلگرام.مشکل چیه و باید چکار کنم؟