بکاپ گرفتن از تلگرام | پشتیبان گیری از پیام ها و چت ها

بک آپ گرفتن از تلگرام و پشتیبانی چت ها

قصد داریم در این بخش نحوه بکاپ گرفتن از تلگرام در گوشی یا کامپیوتر را بدون کمک به ربات و برنامه ای آمورش دهیم. پشیبان گیری از تلگرام و فایل ها بسیار میتونه کاربردی باشد

همه ما کاربران این پیامرسان گروه ها و چت های زیادی داریم که دلمون میخواد برای همیشه از آنها بکاپ بگیریم و اگر یک روز اکانتمون حذف یا اینکه مسدود شد بتوانیم فایل ها، ویدئو ها و موزیکها پشتیبان گیری شده را به صورت کامل در دسترس داشته باشیم. ما آموزش بک آپ گرفتن از چت ها و مخاطبین تلگرام را برای نسخه اندروید و ویندوز قرار میدهیم، نحوه ذخیره پیامهای تلگرام برای آیفون هم تقریبا شبیه همین آموزش است.

چرا باید از محتوای تلگرام بکاپ بگیریم

فرض کنید یک گفتگوی بسیار مهم در تلگرام دارید و حالا می خواهید محتوای گفتگو را به عنوان مدرک یا هرچیزی حفظ کنردهبرای همیشه پیش خود نگه دارید، بهترین کار اینه که این گفتگو رو خودتان پاک نکنید و با توجه به اینکه تلگرام مسنجری بسیار امن است امکان اینکه گفتگو ها خود به خود پاک بشه نزدیک به صفر است ولی خوب عوامل باعث میشه که ناخواسته از بین برن همانند دیلیت اکانت شدن مسدود شدن تلگرام و یا اینکه دستتون بخوره و اشتباهی پیام پاک شود.

البته شاید کسی با دسترسی به تلگرامتان اونا رو پاک کند که در تمام شرایط گفته شده راه برگشتی نیست و دیگر نمیتوانید اون فایل ها و چت ها را بازگردانید

مسائل ناخواسته ممکن است برای هر کسی پیش بیاد و بعد از اینکه این مسئله برای شما پیش آمده دیگر برای همیشه از دست خواهد رفت.
شما می توانید مانند تمامی برنامه های دیگر از تلگرام خودتون بکاپ گیری کنید. با وجود نیاز کاربران به گرفتن بکاپ از چتها و فایل ها پیامرسان تلگرام قابلیت گرفتن بکاپ را اضافه نکرده است. در این بخش ترفند هایی برای شما عزیزان طراحی کنیم تا به راحتی بتوانید از همه مطالب مهم در تلگرام پشتیبان تهیه کنید و آن ها را همیشه به همراه خود داشته باشید.

آموزش بکاپ گرفتن از گفتگوها

ابتدا تلگرام نسخه ویندوز را دانلود کنید و سپس وارد اکانت خود شوید. به صفحه چت مورد نظر بروید. از منوی بالا روی سه نقطه کلیک کنید و Export chat History را انتخاب کنید

آموزش پشتیبان گیری از تلگرام

در اینجا تمام گزینه ها را تیک بزنید و Size limit را تا انتها بکشید و EXPORT را بزنید تا شروع به ذخیره اطلاعات کند. اگر دوست ندارید میتوانید ویدیو و عکسارو تیک نزنید.

آموزش بکاپ تلگرام

وقتی عملیات دانلود محتوا انجام شد در آخر روی گزینه SHOW MY DATA کلیک کنید تا پوشه ذخیره فایلها باز شود.

بکاپ گرفتن از تلگرام

وقتی وارد پوشه شدید میبینید تمام فایلهای رد و بدل شده در پوشه های مجزا وجود دارد و همچنان یک فایل با نام messages.html وجود دارد که حاوی کلیه مکالمات رد و بدل شده در اون گفتگو است. زمان رد و بدل شده پیام ها مشخص است.

پشتیبان گیری از تلگرام اندروید با اسکرینشات

قابلیت استخراج گفتگوها در اندروید وجود ندارد اما ابتدا به اول گفتگو بروید و تک تک اسکرین شات بگیرید و به این صورت می‌توانید که همان پیام ها را برای همیشه نزد خود نگه داریم ولی این روش ها هم دردسر خودش دارد و اینکه شاید شما فکر میکنید پیام ها به همان صورتی در تلگرام بوده برگردد، ولی شما بدون نسخه ویندوزی نمیتوانید  به همان صورتی که قبلا در Telegram بوده برگردد و این روشها گفتگو ها را در فرمت های html و txt و pdf و …از گفتگوی خود نسخه پشتیبان داشته باشید.
در ادامه با معرفی چند برنامه و نرم افزار به شما آموزش میدهیم که با استفاده از آنها از گفته‌های خود یک نسخه پشتیبان یا بک آپ تهیه کنید و آن را در جای مانند فلش مموری رم و … نگه داری کنید

نحوه بکاپ گرفتن از تلگرام با مرورگر

این ترفند که میخوایم به شما آموزش دهیم باید از طریق کامپیوتر انجام دهید. شما باید ابتدا مرورگر گوگل کروم را دانلود کنید و سپس از طریق گوگل کروم وارد نسخه وب تلگرام خود شوید، در بخش افزونه های گوگل کروم افزونه Save Telegram Chat History را سرچ کرده و سپس در گوگل اد و فعال کنید
حالا وارد تلگرام وب شده و گروه یا چتی را که می‌خواهید پیام های آن را بکاپ بگیرید و انتخاب کنید پس از انتخاب می بینیم که تمامی نوشته ها ها در یک فایل جمع آوری شده می توانید آن را ذخیره کنید و یا میتوانید با انتخاب گزینه پرینت تمامی گفتگو ها را به pdf تبدیل کرده و سیو کنید

برای ذخیره به صورت Pdf در نسخه وب وارد حساب کاربری خود شده و گفتگوی مورد نظر را انتخاب کنید حالا از طریق منو یا سه خط بالا Print را انتخاب کنید و Destination را به Save as PDF تغییر دهید و گزینه های Background graphics و Selection only را فعال کنید و گزینه Save را بزنید.

پشتیبان گیری از فایل های تلگرام

برای بک آپ گرفتن از تصاویر و موزیک و ویدیو و … ابتدا به File manager گوشی اندروید خود رفته و به دنبال پوشه Telegram یا موبوگرام یا هرچیزی که رو گوشیتون نصبه بگردید در پوشه تلگرام  Telegram Documents  ، Telegram images  ، Telegram Video و Telegram Audio را میبینید که باید همرو انتخاب کرده و از طریق گزینه کپی به Sd Cars یا فلش مموری انتقال دهید. گوشی هایی که otg هستند میتوانند با اتصال یک فلش فایل ها را جا به جا کنند.

بک آپ گرفتن از تلگرام اندروید

نرم افزار ها و برنامه های زیادی برای بکاپ گرفتن تلگرام وجود دارد که ما به شما توصیه میکنیم اگر اطلاعات شخصی و مهمی است از همون روش اول تلگرام دسکتاپ استفاده کنید. هرگز از این برنامه ها استفاده نکنید چون ممکن است سازندگان این برنامه ها به بکاپ های شما دسترسی داشته باشند.

دیدگاه ها

avatar
1500